آموزش وردپرس
خانه / ترکیه / با بهترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی آشنا شوید
تور  استانبول

با بهترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی آشنا شوید

جاذبه گردشگری کوش آداسی | Kusadasi Tourist Attractions

جزیره ی کوش آداسی که امروز می خواهیم درباره ی آن با شما صحبت کنیم، پر است از جاذبه های زیبا و دیدنی که بدون شک مقصد هر گردشگری بعد از استانبول، بازدید از جاذبه های گردشگری کوش آداسی است. کوش آداسی زیبا که از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه ‌جزیره ‌ی دیلک همسایه‌ است، در کانون مراکز مهم گردشگری است. پیشنهاد می کنیم تا در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، جاذبه های گردشگری کوش آداسی را مورد بررسی قرار دهیم.

پارک ملی دلتای آیدین | Aydin Delta National Park

مطالب مرتبط:
نکات سفر به کوش آداسی
بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی
با بهترین سواحل کوش آداسی آشنا شوید

برای شروع بررسی جاذبه های گردشگری کوش آداسی بیایید تا با یکی از زیباترین پارک های این جزیره یعنی پارک ملی دلتای آیدین که به آن بیوک مندرس نیز می گویند، آغاز کنیم. بافت ژئولوژیکی شبه جزیره دیلک که از پیشروی کوه سامسون به دریای اژه به وجود آمده از توده های متعلق به دوران پالزوئیک، مزوزوئیک و نئوژن بوده که یکی از نواحی این پارک است. پلاژهای شنی، دره ای، سنگی مرتفع این شبه جزیره بسیار جالب توجه است.

این پارک یکی از زیباترین پارک ها هم در استان آیدین و هم در محدوده ی کوش آداسی است. پارک آیدین در بین کوش آداسی و سکه قرار دارد. جالب است درباره ی این پارک این نکته را بدانید که در واقع محل قرار گیری این پارک، بسیار مقدس از طرف مردم شناخته شده است و قدمتش به قرون ۸ و ۹ میلادی باز می گردد. این پارک امروزه در زمره ی جاذبه های طبیعی کوش آداسی به شمار می رود و پر است از درختان بلند و محیطی سبز و زیبا که هر کسی که به این شهر سفر می کند را به خود جلب می کند. همچنین در این پارک کنفدراسیون های علمی، سیاسی و فرهنگی سالانه برگزار می شود.

آدالند | Adaland

پارک آدالند که از جمله جاذبه های گردشگری کوش آداسی آن هم در زمره ی پر طرفدارترین هاست، در ۴ کیلومتری آکوا فانتزی (Aquafantasy) و در ۶ کیلومتری کوش آداسی قرار گرفته است و در لانگ بیچ آکواریزورت (Longbeach Aquaresort) در ۵ کیلومتری جنوب کوش آداسی واقع شده است و به اندازه دو پارک آبی دیگر بزرگ نیست. همچنین پارک آبی آدالند در فاصله ی ۸۰ کیلومتری ازمیر قرار گرفته است. در آدالند، نمایش دلفین ها هم وجود دارد. پارک های آبی از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعداز ظهر باز هستند. در مجموع ۳۰ نوع بازی و سرسره ی مختلف در این پارک آبی وجود دارد.

دیدایما | Didyma

محوطه ای افسانه ای به نام دیدایما در جزیره ی کوش آداسی وجود دارد که به عنوان دومین بنای مذهبی باستانی در دنیا شناخته می شود. گویا در دوران باستان و قبل از ظهور ادیان الهی، این محوطه مرکز تمدن هلنیمی بوده است و از این رو این بنا در این منطقه ساخته شده است. این بنا که همچنان با ستون برج هایش در این منطقه خودنمایی می کند، یادگاری از یونانی ها در این منطقه است.

بنای دیدایما از اهمیت زیادی در دنیای باستان برخوردار است و به لحاظ اعتبار نسبت به بنای دلفی در جایگاه دوم قرار گرفته است. تنها در زمان کنستانتین کبیر و همچنین تغییر مذهبش به مسیحیت بود که تاثیر این بنا رو به زوال رفت.

گوورجین آداسی از جاذبه گردشگری کوش آداسی |Guverjin Adasi

گوورجین آداسی در قرن ۱۹ میلادی و در هنگام قیام مورا از سوی عثمانی ها به عنوان کلانتری و جهت مقابله با تهاجمات احتمالی از جزیره ها ساخته شده است. این بنا یکی از تاریخی ترین مکان های ترکیه در کوش آداسی است و به دلیل موقعیت مکانی آن که مانند کشتی شناور بر روی آب است بازدید از آن برای خیلی از گردشگران جذاب است.

پرینه | Perine

پرینه که از دیگر جاذبه های کوش آداسی است، در کناره های مناظر کوهستانی و بقایای شهر هلینمی که آن هم از بازمانده های تمدن یونانی است، باقی مانده است. دوران شکوفایی این شهر باستانی در بین سال های ۳۰۰ تا ۴۵ قبل میلاد بوده و بندرگاه هایش از رونق تجاری خوبی برخوردار بوده اند. تا قرن دوم پس از میلاد و به خاطر نابودی شهر، گل و لای در رودخانه ی میندِر بالا آمده و این شهر خالی از سکنه را تا حدی به زیر برد. جاذبه ی اصلی در پرین، بنای آتنا با طرح سنتی ایونیایی که مربوط به تمدنی به همین نام است، می باشد. یکی دیگر از جاذبه های این محوطه، آمفی تئاتر ۶۵۰۰ نفری است که به طرز باورنکردنی هنوز هم سالم باقی مانده است.

جزیره ی کبوتر | Guvercin Ada

در نزدیکی جزیره ی کوش‌ آدسی یک گذرگاه ۳۵۰ متری وجود دارد شما را به جزیره‌ ی جذاب کبوتر می ‌رساند و به همین علت، جزیره ی کبوتر را در زمره ی جاذبه های گردشگری کوش آداسی به شمار می آورند. در جزیره ی کبوتر، بقایای یک قلعه‌ ی بیزانسی متعلق به قرن ۱۳ میلادی بر روی صخره‌ های سنگی وجود دارد که در طول تاریخ به اقامتگاه دزدان دریایی تبدیل شد. دیوار، برج و باروی این جزیره که تقریبا اطراف جزیره را فرا گرفته است، بعدها در حدود قرن ۱۹ به این قلعه اضافه شد. جزیره ‌ی کبوتر یکی از بهترین مکان‌ ها برای پیاده ‌روی در کنار ساحل است و در آن کافه هم به وفور یافت می شود.

روستای گوزل چاملی | Village of Gozel Chamly

روستای گوزل چاملی که در دامنه تپه دیلک در محدوده ی شمال شرقی پارک ملی آیدین قرار گرفته است، همان جایی است که متعلق ناحیه ی مقدس در آن قرار گرفته است و قدمتش به قرن های ۸ و یا ۹ قبل از میلاد مسیح باز می گردد. این روستا به عنوان محل برگزاری بسیاری از کنفرانس های کنفدراسیون Panionion که مرکز سیاسی و علمی ionia بوده مورد استفاده قرار می گیرد. در این پارک ملی گردشگاه هایی برای استفاده ی روزانه وجود دارد و نیازهای گردشگران را برآورده می نماید. در این روستا، بوفه و قهوه خانه ی صحرایی نیز برای استفاده ی مردم و گردشگران وجود دارد. در این مکان امکان پذیرایی در چادر و کاروان ها نیز وجود دارد.

منطقه ی بندرگاه | Kusadasi Harbor Area

بسیاری از جاذبه ‌های گردشگری کوش آداسی در منطقه‌ ی بندرگاه تاسیس شده ‌اند. کاروانسرای (Kervansaray)که در این منطقه قرار گرفته است و در زمره ی جاذبه های گردشگری کوش آداسی قرار می گیرد در سال ۱۶۱۸ میلادی توسط ازوک محمود پاشا ساخته شده است. نمای آن در سال ۱۹۶۰ میلادی بازسازی شد و از سال ۱۹۶۷ به عنوان هتل کاروانسرای در این منطقه فعالیت می ‌کند. در قسمت جنوب غربی این منطقه نیز هنوز هم می ‌توان خانه ‌های نیمه چوبی متعلق به قرن ۱۹ میلادی را دید که به سبک معمول و سنتی این منطقه ساخته شده اند. دیوارهای دروازه‌ ی جنوبی شهر قدیمی هنوز هم به‌ خوبی گذشته حفظ شده‌ اند.

غار کاراجا | Karaca Cave

در ۹ کیلومتری جاده ی خاکی منطقه ی تورگوت از توابع یاتاغان غار کاراجا از جمله جاذبه های گردشگری کوش آداسی قرار گرفته است. غار کاراجا امروزه یکی از غار های شگفت انگیز جهان است که در دوران باستان محلی برای سکونت انسان های نخستین بوده. هم اکنون این غار سالانه میزبان هزاران توریست از سر تا سر دنیا می باشد. غار کاراجا هر سال به مدت چند ماه تعطیل است تا بتواند مسیر های جدیدی را به آن اضافه کنند. این اقدام زمانی صورت می گیرد که تعداد بازدیدکنندگان آن کاهش پیدا کند. طول این غار ۱۱۰ متر است که در مدت ۳۰ هزار سال شکل گرفته و شامل سنگ هایی با عمر ۱۴۵ میلیون ساله می باشد.

شبه جزیره دیلک | Dilek Kusadasi

شبه جزیره ی دیلک که مملو از مناظر عالی کوهستانی و خطوط ساحلی شگفت انگیز است، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کوش آداسی است. در این شبه جزیره، سواحل بسیاری برای شنا وجود دارد. ساحل Aydınlık و ساحل KarasuKöyü گزینه های خوبی برای شما هستند. غار زئوس یک جاذبه ی گردشگری مشهور است که فرصت های عالی پیاده روی را در راه های جنگلی پارک فراهم می آورد، این بهترین گزینه در فهرست گردشگران طبیعت دوستی ست که می خواهند چرخی در طبیعت بزنند.

افه ‌سوس | Ephesus

یکی از شهرهای بسیار دیدنی و تاریخی کوش آداسی، افه سوس است. افه سوس، شهری با پیشینه ای چند هزار ساله که گردشگران زیادی را جذب خود کرده است. اگر چه در مناطق اطراف افه سوس از ۶۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح سکونت می شده است اما خود شهر افه سوس در قرن دهم قبل از میلاد مسیح تاسیس شد. این شهر تاریخی بین ازمیر و کوش ‌آداسی قرار گرفته و رفتن به آن از هر دو شهر ممکن است.

ساحل بانوان | Kadinlar Denizi

ساحل بانوان که در دو کیلومتری شهر قرار دارد، پرطرفدارترین خط ساحلی در اطراف کوش آداسی است. در این ساحل ورزش‌های آبی مفرح بسیار زیادی وجود دارد.

میلتوس | Miltos

میلتوس مانند Priene یکی دیگر از شهرهای بندری بزرگ دوران هلنیست است و چون این شهر در لجن و گل و لای فرو نرفت، زندگی و سکونت مردم تا دوران سلجوقی در قرن ۱۴ ادامه پیدا کرد. از دیگر بناهای تاریخی موجود این شهر می‌ توانیم به کاروانسرای سلجوقی و دیگر ویرانه‌ های شهر باستانی یونانی و رومی اشاره کنیم.

روستای کیرازلی | Kirazli

این روستا که امروزه تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری کوش آداسی شده است، توسط باغات میوه و زمین‌ های پوشیده از درختان انگور احاطه شده است. در روستای کیرازلی چند کافه و رستوران ارگانیک وجود دارد.

پلاژهای کوش آداسی | Kusadasi Beaches

پلاژهای پر طرفدار کو آداسی عبارتند از: پلاژ گوورچین آداس ، پلاژ ییلانچی بورنو، پلاژ یاوان سو، پلاژ کوشتور، پلاژ کارا اوا، پلاژ گوزل چاملی، پلاژ سوگی، پلاژ کالاماکی، گرم آب گرم یاوان سو یا چیبان، آب گرم ونوس و آب گرم گوزل چاملی.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی جزیره یکوش آداسی به سایت تریپ ادوایزر مراجعه کنید.

tripadvisor.com

نوشته با بهترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی آشنا شوید اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

قیمت تور استانبول

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

رواق دی سن لوکا

ایران مرکز ۲۹ خرداد, ۱۳۹۸ blog رواق دی سن لوکا طولانی‌ترین رواق دنیا است که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت