آموزش وردپرس
خانه / اردبیل / راهنمای سفر به ناحیه شمالی ایران
تور  استانبول

راهنمای سفر به ناحیه شمالی ایران

مقصد سوم: بجنورد

در میان کوهپایه‌ های رشته ‌کوه آلاداغ، مرکز استان خراسان شمالی یعنی بجنورد قرار گرفته است. اگر در راهنمای سفر به شمال ایران مسیر خود را در جاده قوچان ادامه دهید، پس از شیروان به بجنورد می رسید. از بجنورد می توانید جاده گنبد کاووس را ادامه دهید تا به خطه سرسبز  و ناحیه شمالی برسید. اگر مردم این شهر را کرد و ترک تشکیل داده و نام آن به لهجه خراسانی بژنورد خوانده می شود.

از آنجایی که بیشتر جاذبه های شهرهای خراسان شمالی در ناحیه خارج از شهرها قرار دارند، تصمیم را به خودتان واگذار می کنیم. می توانید تنها به دیدن بناهای تاریخی شهرها اکتفا کنید یا اینکه به درون طبیعت زیبای این شهرها بروید. بیشتر جاذبه های شهرهای قوچان، شیروان و بجنورد در روستاهای اطراف آن ها قرار گرفته است و حالت تفرجگاهی دارند.

  • آیینه خانه مفخم

آیینه خانه مفخم و عمارت مفخم از بناهای زیبای دوره قاجاریه است که ابتدا برای محل اقامت یار محمدخان شادلو ساخته شد. این بنا ۳۴ اتاق و دو تالار بزرگ دارد. تمام ظریف کاری ها و زیبایی های معماری ایرانی را در این عمارت خواهید دید. عمارت مفخم هم اکنون و پس از بازسازی های بسیار تبدیل به موزه بزرگ باستان‌ شناسی و مردم‌ شناسی استان خراسان شمالی شده است. ساختمان آیینه‌ خانه مفخم در همان دوره ناصرالدین شاه، در داخل باغ بزرگی به نام دلگشا ساخته شد.

آدرس: انتهای خیابان شریعتی شمالی

  • گردشگاه بش‌قارداش

یکی از زیباترین مناطق تفریحی  و ناحیه های خراسان شمالی بوده که بین بجنورد و اسفراین قرار دارد. شهرت این منطقه آنچنان است که حتی از شهرهای مشهد، نیشابور و سبزوار هم برای تفریح و کمپینگ به این مکان می آیند. تاریخچه این تفرجگاه به پیش از اسلام و در زمان سلطنت اشکانیان و ساسانیان باز می گردد. عبادتگاه پیشوایان کنتیس زرتشتی در گردشگاه بش قارداش قرار داشته است. به دلیل اقامت چهار فصل مغ (بزرگان دینی زرتشتی) به چهار مغان شهرت یافته ‌است. این گردشگاه تفریحی دارای ۳ استخر بوده که ۲ استخر آن برای شنای کودکان و بزرگسالان مناسب است. اینجا یکی از زیباترین جاذبه هایی است که در راهنمای سفر به شمال ایران پیشنهاد دیدن آن را به شما گردشگران می دهیم.

  • گردشگاه باباامان

از قدیمی ترین پارک های جنگلی ایران در کیلومتر ۱۰ جادهٔ بجنورد – مشهد است. پارک باباامان دارای پوشش گیاهی و درختان قطور چنار ۴۰۰ ساله و چشمه‌های بسیار است. در این ناحیه، شاخه ای از رودخانه اترک می گذرد که امکان ماهیگیری دارد.

  • حسینیه جاجرمی

در بافت تاریخی شهر و در کوچه جاجرمی ‌ها حسینیه معروف جاجرمی قرار دارد. این بنا یکی از جاذبه های بجنورد است. بنای این حسینیه ترکیبی از معماری ایرانی با معماری گوتیک است که توسط دو برادر به نام های محمد امین و مهدی رضایی بنا بجنوردی ساخته شده است.

نوشته راهنمای سفر به ناحیه شمالی ایران اولین بار در تور لحظه آخری|تور دقیقه ی 90|تور آفردار|تور تخفیف دار. پدیدار شد.

قیمت تور استانبول

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

رواق دی سن لوکا

ایران مرکز ۲۹ خرداد, ۱۳۹۸ blog رواق دی سن لوکا طولانی‌ترین رواق دنیا است که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت