آموزش وردپرس
خانه / استان ها و شهرها / طبیعت درجزین
تور  استانبول

طبیعت درجزین

طبیعت درجزین سمنان درجزین

درجزین یا درگزین یکی از شهرهای شهرستان مهدی‌شهر در استان سمنان است. شهر درجزین بخاطر عبور آب چشمه گل رودبار و داشتن چند قنات از آبادانی خوبی برخوردا بوده و زمینه‌های توسعه کمی و کیفی را دارا است. برخی از میوه‌جات آن مانند زردآلو و انار مشهور است. درجزین در استان به انارستان های پربار و سرسبز معروف و به شهر یاقوت سرخ کویر شهرت دارد.

شهر درجزین نقاط دیدنی بسیاری دارد که متأسفانه در گذشته نسبت به آنها بی توجهی شده است. یکی از بزرگترین دیدنی های شهر درجزین کهن سال ترین درخت چنار کشور است که با بیش از ۸۰۰ سال قدمت در مرکز شهر قرار گرفته است. قبرستان زرتشتی ها و امامزاده چهل تن نیز از دیگر آثار دیدنی درجزین است.
هرچند کوه‌های مرتفع و صخره‌ای، تقریباً از شمال درجزین آغاز می‌شود ولی خود شهر هم دارای زمین‌های گسترده و همواری نیست، بلکه تشکیل شده از تپه ماهورها و کوه‌های کوچک و تپه‌های بیشتر خاکی و همچنین دره‌های کمابیش عریض و کفه‌های کوچک تقریباً مسطحی می‌باشد. درجزین در قسمت جنوبی شهرستان و پیش از ارتفاعات آن در یک ناحیه رسوبی قرار دارد. شهر درجزین مشهور به یاقوت سرخ استان سمنان می باشد که از آب و هوای نسبتاً مطلوببتری از شهر سمنان برخوردار است.

رزرو تورهای مسافرتی در لست تورز و توریاب:

مسیر خودروی شخصی این شهر در فاصله ۵ کیلومتری شمال سمنان و ۵ کیلومتری جنوب مهدیشهر قرار دارد.
آدرس : سمنان – شهرستان مهدیشهر – درجزین

طبيعت درجزين
طبيعت درجزين

نوشته طبیعت درجزین اولین بار در تور لحظه آخری|تور دقیقه ی 90|تور آفردار|تور تخفیف دار. پدیدار شد.

قیمت تور استانبول

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

میدان تروکادرو پاریس

ایران مرکز ۳۰ تیر, ۱۳۹۸ blog میدان تروکادرو پاریس جایی است که از آن می‌توانید چشم‌اندازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت