آموزش وردپرس
خانه / تور / ماجرای گم شدن فسیل ۲۰میلیون ساله و پیدا شدن دوباره ی آن!
تور  استانبول

ماجرای گم شدن فسیل ۲۰میلیون ساله و پیدا شدن دوباره ی آن!

کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله | Discover 20 Million Years Fossil

به تازگی در صدر خبرهای باستان شناسی جهان، تیتری قرار گرفته است که بسیار جالب توجه می باشد. این تیتر بیانگر این است که به تازگی کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله در نایروبی که در یک موزه قرار گرفته بوده است، روی داده است! در واقع این فسیل قبل ها کشف شده بوده است اما، در قسمت انبار این موزه گویا قرار گرفته بوده است و کسی از آن خبری نداشته است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، خبر کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله را مورد بررسی و بحث قرار دهیم.

همه چیز درباره ی کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله

مطالب مرتبط:
حیوانات عجیبی که باعث رونق گردشگری در جهان شده اند! + تصویر
مشاغل عجیب زنان در مصر باستان!
ظاهر این میوه های عجیب، برایتان ناشناخته است! + تصویر

در مشروح خبر کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله آمده است که در بررسی ها مشخص شده است، این فسیل متعلق به یک حیوان درنده ی بسیار بزرگ بوده است و در انبار موزه ای در کشور نایروبی کشف شده است. گونه تازه‌ ای از یک پستاندار باستانی که خیلی بزرگ هم هست به صورت کاملا تصادفی در موزه ‌ای در کشور نایروبی کشف شده است و آن هم زمانی بوده است که محققان مشغول بررسی استخوان های انبار شده در آنجا بودند. این حیوان در حالی کشف شده است که متیو بورتس که یک محقق فرانسوی است، در این موزه در حال بررسی مجموعه ای خاص بوده است. در واقع، متیو بورتس در سال ۲۰۱۳ میلادی مشغول تحقیق در موزه ی ملی نایروبی بود که خواستار بررسی محتویات مجموعه ای تحت عنوان کفتارها شد.

آقای بورتس در همکاری با نانسی استیونز یکی دیگر از دستیارانش بررسی این فسیل را در سال ۲۰۱۷ میلادی آغاز کرد اما پیدا شدن این فسیل به تازگی رسانه ای شده است. با کشف این فسیل ۲۰ میلیون ساله یک درنده ی بسیار بزرگ در موزه ی نایروبی که البته همانطور که گفتیم به تازگی رسانه ای شده است، کارشناسان بسیاری را به سمت این موزه روانه ساخته است.

مشخصات جانور کشف شده ی ۲۰ میلیون ساله

محققان پس از کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله آن هم برای بار دوم، استخوان ها و باقی مانده های این حیوان را مورد بررسی و آزمایش های فوق پیشرفته ای قرار دادند. پس از آزمایش های فراوان آنان مشخص شد که، این گونه را سیمباکوبوا کوتوکافریکا می نامند. این واژه در زبان سواحلی به معنی شیر بزرگ آفریقایی است، حدود ۲۰ میلیون سال پیش در شرق آفریقا می زیسته است.

این موجودات که از لحاظ جثه و اندام هم بسیار درشت بوده اند، از خانواده ی کفتار دندانان هستند که البته نیز منقرض شده اند. اما از نگاه دانشمندان کشف این فسیل اهمیت های دیگری دارد. در واقع آنان به این شکل به ماجرا نگاه می کنند که کشف این فسیل می تواند به درک سرنوشت این گونه از جانوران کمک شایانی کند.

به گزارش نشریه ی نشنال جئوگرافیک کفتار دندانان که به خاطر شباهت دندان هایشان به کفتارهای امروزی نام گذاری شده اند اما ربطی به آنها ندارند. با کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که این نوع از حیوانات برای بیش از ۲۰ میلیون سال قبل تر به عنوان درندگان برتر زمین می زیسته اند.

متیو بورتس که بالاتر از او سخن گفتیم، در این زمینه به خبرگزاری فرانسه گفت: سیمباکوبوا با توجه به دندان های بسیار بزرگ و عظیمش عظیمش در واقع نوعی ابر درنده با جثه ای بسیار بزرگ تر از شیرهای امروزی محسوب می شده است. دانشمندان درباره ی فسیل های این حیوان کهنسال می گویند که سیمباکوبوا احتمالا از خرس های قطبی هم بسیار بزرگ تر بوده است.

متیو بورتس در سال ۲۰۱۳ میلادی مشغول تحقیق در موزه ی ملی نایروبی بود که خواستار بررسی محتویات مجموعه ای تحت عنوان کفتارها شد. آرواره ها، دندان ها و سایر استخوان های فسیل شده ی این موجود بعد از یک حفاری در غرب نایروبی در دهه ی ۱۹۷۰ میلادی در انباری موزه، قرار گرفته شده بوده است. در حال حاضر نیز، نتیجه ی یافته های آن ها در نشریه ی دیرینه ‌شناسی مهره ‌داران منتشر گردیده است.

توضیح! بالاتر در این خبر کشف عجیب برای شما ذکر کردیم که واژه ی سیمباکوبوا کوتوکافریکا در زبان سواحلی به معنای شیر بزگ است و به همین سبب لازم می دانیم تا اندکی درباره ی زبان سواحلی برای شما توضیح دهیم. زبان سواحلی (Swahili) عضوی از خانواده ی زبان ‌های بانتو است و در شرق و تا حدودی مرکز آفریقا به ‌کار می ‌رود. سواحلی زبان اول حدود ۵ میلیون نفر و زبان دوم حدود ۵۰ میلیون نفر در حال حاضر است. علاوه بر عربی، واژه‌ های زبان ‌های فارسی، آلمانی، هندی و انگلیسی نیز به دلیل ارتباطات با دیگر خانواده‌ های زبانی، وارد این زبان شده‌ است.

ادبیات به زبان سواحلی، در قالب اشعار حماسی شکل گرفته ‌است. شبان روبرت، بزرگ ترین نویسنده ی مسلمان و معاصر در زبان سواحلی است که داستان ‌های تربیتی را تا به حال نوشته است. او آغازگر مقاله ‌نویسی به این زبان است. در دوره ی معاصر رمان ‌ها و داستان‌ های پلیسی نیز به زبان سواحلی نوشته شده‌ است.

برای اطلاع از مشروح خبر کشف فسیل ۲۰ میلیون ساله در  نایروبی  به سایت نشنال جئوگرافیک مراجعه فرمایید.

nationalgeographic.com

نوشته ماجرای گم شدن فسیل ۲۰میلیون ساله و پیدا شدن دوباره ی آن! اولین بار در تور لحظه آخری|تور دقیقه ی 90|تور آفردار|تور تخفیف دار. پدیدار شد.

قیمت تور استانبول

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

پارک کالمگدان بلگراد

امروزه مردم ، شهر بلگراد در صربستان را شهری خاکستری تصور میکنند که از ساختمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت