آموزش وردپرس
خانه / اخبار ایران / چگونه خلق جاذبه های گردشگری در رشد اقتصادی تاثیر می گذارد؟
تور  استانبول

چگونه خلق جاذبه های گردشگری در رشد اقتصادی تاثیر می گذارد؟

بررسی اهمیت جاذبه های مصنوعی

در دنیای امروز، صنعت گردشگری به اندازی اهمیت پیدا کرده است که بسیاری از کشور ها حتی اگر دارای جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی نباشند، می توانند با خلق برخی جاذبه ها در قالب جاذبه های دست ساز و مصنوعی به منظور افزایش مدت زمان حضور گردشگر در کشور مقصد به بسیاری از معیار های رشد اقتصادی از جمله اشتغال، توسعه، ارتقای سطح زندگی و.. کمک کنند، چرا که این صنعت به عنوان سومین صنعت درآمد زا در دنیا و یکی از روش های کسب درآمد ارزی به شمار می رود و روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، که در این میان حضور گردشگران خارجی به دلیل ارزآوری و نقش آن در توسعه اقتصادی اهمیت بسیار بیشتری دارد. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا دریابیم خلق جاذبه های گردشگری چگونه به رشد اقتصادی کشور ها کمک می کند.

در این خصوص ابوالفضل مکرمی فر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی نیز ابراز داشت: مشهد یکی از ارزانترین مقاصد گردشگری در ایران محسوب می گردد و در عین حال در زمینه زیرساخت های گردشگری، اقامتی و پذیرایی از سطح بسیار خوبی برخوردار است. او همچنین ادامه داد که اطلاع رسانی از ظرفیت ها، جاذبه ها و دیدنی های تاریخی و فرهنگی استان خراسان در کنار جاذبه زیارتی مشهد می تواند در جذب هر چه بیشتر گردشگران اثربخش باشد. مکرمی فر نیز افزود که در حال حاظر ماندگاری مسافران در استان و مشهد دو و نیم تا سه روز است که باید سعی کنیم این میزان به ۲ برابر افزایش پیدا کند.

اما متاسفانه عدم توجه به ظرفیت ها و قابلیت های موجود در جهت رشد، پرورش، خلق جاذبه های گردشگری و توسعه گردشگری موجب عقب ماندگی بیشتر از سایر کشور ها در صنعت پرشتاب گردشگری جهان شده است و سهم اندک از گردش مالی بسیار زیاد این صنعت سودآور تداوم دارد. گزارش ها حاکی از آن است که تقریبا ۱۰ درصد گردش مالی دنیا به صنعت گردشگری تعلق دارد، در حالی که سهم ایران از این بخش تنها یک درصد است.

با یک مقایسه بسیار مشهود در می آبیم که که چقدر در رشد این صنعت و خلق جاذبه های گردشگری ضعیف عمل کرده ایم، به گفته برخی از کارشناسان این حوزه درآمد حاصل از ورود گردشگران به ایران به طور متوسط در هر سال هشت میلیارد دلار است در حالی که ترکیه در همسایگی ما ۲۷٫۷ میلیارد دلار درآمد از صنعت گردشگری دارد. صاحبنظران این حوزه نیز به این نتیجه رسیده اند که هزینه های اندک در عرصه صنعت گردشگری به نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود و سود و ارزآوری چندین برابری را تحقق می بخشد.

نوشته چگونه خلق جاذبه های گردشگری در رشد اقتصادی تاثیر می گذارد؟ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

قیمت تور استانبول

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

پارک کالمگدان بلگراد

امروزه مردم ، شهر بلگراد در صربستان را شهری خاکستری تصور میکنند که از ساختمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت