آموزش وردپرس
خانه / آلمان / کلنِ آلمان، شهری مدرن با قدمتی باستانی!
تور  استانبول

کلنِ آلمان، شهری مدرن با قدمتی باستانی!

شهر کلن در آلمان | Cologne

کلن یکی از زیباترین شهرهای کشور آلمان است که چه از لحاظ تاریخی و چه از لحاظ فرهنگی و اقتصادی در زمره ی مهم ترین شهرهای نه تنها این کشور بلکه در سرتاسر اروپا است. اگر روزی روزگاری مقصدتان به اروپا خورد و خواستید لیستی از بهترین شهرهایی که می توانید آن ها را بگردید را تهیه کنید، می توانید کلن را نیز در مابین آن ها بگنجانید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، شهر کلن در آلمان را مورد بررسی قرار دهیم.

تاریخچه ی شهر کلن در آلمان

مطالب مرتبط:
شرایط پذیرش تحصیلی در آلمان
ارزان ترین شهرهای آلمان برای زندگی
توصیه هایی طلایی درباره ی رفتار با مردم آلمان!

همانطور که گفتیم، کلن را باید به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای کشور بزرگ و صنعتی آلمان به حساب بیاوریم زیرا، با توجه به اسناد موجود از تاریخ این شهر آن را رومی ها در سال ۳۸ قبل از میلاد، ساخته و بنا کرده اند. البته این شهر ۱۲ سال بعد از بنا شدن یعنی در سال ۵۰ بعد از میلاد مسیح قبل از این که نشانی از یک شهر آلمانی داشته باشد، کاملا به یک شهر رومی تبدیل شده بود. گواهش هم آن است که نام گذاری شهر کلن در آلمان دارای داستان تاریخی و جالب می باشد. امپراتریس وقت روم یعنی آگریپینا، در سال ۵۰ پس از میلاد که در خط بالا اشاره کردیم، نام شهر کلن امروزی را به مناسبت تولدش به نام کولنیا کلائودیا آرا آگریپیننسیوم نامید.

با این که نام این شهر سخت و حتی شاید از نگاه ما کمی غیر قابل تلفظ اما به سبب آن که این شهر در مسیر راه‌ های ساخته شده به دست رومیان تا جرمانیا که ریشه ی لاتین نام آلمان امروز است قرار گرفته بود، به زودی بازرگانان بسیاری را به خود جلب کرد و مرکز داد و ستد بسیاری از معاملات مهم شد.

رومیان شرقی که همان بیزانسیان بودند نیز پس از غلبه بر روم غربی، مسیحیت را از جنگ های خود به دیار خود آورده بودند به زور شمشیر به جای آیین های دیگری که وجود داشت در شهر کلن رواج دادند و این شهر را تبدیل به قطب مسیحیت در شمال اروپا کردند. این شهر به قدری در راس امور مسیحیت صاحب قدرت بود که یکی از بزرگ ترین کلیساهای سراسر اروپا در آن ساخته شد.

در تاریخ ۱۵ اکتبر سال ۱۸۸۰ میلادی، فرانک ‌ها در این شهر بنای کلیسای جامع کلن را به پایان رساندند. کلن یکی از زیباترین شهرهای اروپایی بوده و هست البته، در تاریخ ۳۰ ماه مه ۱۹۴۲ میلادی و در اواخر جنگ جهانی دوم متفقین شهر کلن در آلمان را برای دفعات بسیار زیادی بمباران کردند و آن را به ویرانه‌ ای تبدیل کردند که از آن شهر قدیم امروزه تنها بخشی از آثار به خصوص آن پابرجا مانده‌ است. همچنین توجه داشته باشید که کولون نام فرانسوی این شهر است که در زبان انگلیسی امروز نیز به همین نام کلن گسترش پیدا کرده است. جالب است بدانید که این شهر در طول تاریخ در رقابتی دائمی با شهر دوسلدورف، پایتخت ایالت نوردراین و وستفالن بوده و هست.

همه چیز درباره ی شهر کلن در آلمان

شهر کلن در آلمان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، یکی از بنادر اصلی و یک مرکز تجاری بسیار مهم است. این شهر امروزه به عنوان یکی از مراکز بسیار مهم حمل و نقل در آلمان و اروپا به حساب می آید.

شهر کلن در زمره ی شهرهایی است که بیشترین امکانات نمایشگاه های تجاری و بازرگانی اروپا را درخود دارند. اگر بخواهیم مثالی در باب فعالیت های هنری کلن بزنیم باید بگوییم که این شهر، مرکز فرهنگی راینلاند است و بیش از ۳۰ موزه و صدها گالری را در خود جای داده است. همچنین کلن به عنوان یک مرکز مهم رسانه ای در سراسر آلمان مطرح است و چندین ایستگاه رادیویی و تلویزیونی در آن وجود دارد. کلن در دو طرف رودخانه ی راین به وجود آمده است.

این رودخانه هم از سمت جنوب به شمال جریان دارد. آب و هوای کلن همانند سایر نقاط غربی آلمان معتدل و مرطوب است و شباهت زیادی به آب و هوای انگلستان و شمال فرانسه دارد. گرمترین روزهای سال در ماه‌ های ژوئن و ژوئیه اتفاق می ‌افتند و دمای هوا چندین روز به بالای ۳۰ می‌ رسد. سردترین ماه سال هم ژانویه است و روزهای یخبندان زیادی در این ماه گزارش شده است. گاهی هم در تابستان طوفان‌ های تندری و بارش شدید باران برای گردشگران دردسر ساز می‌ شود.

جاذبه های دیدنی شهر کلن در آلمان

  • کلیسای جامع کلن | The Kolner Dom

کلیسای جامع کلن یکی از بزرگ ترین و صد البته که مشهورترین کلیسا‌های جامع به سبک گوتیکی در سراسر آلمان به شمار می ‌رود. این کلیسا که به خاطر نشستن غبار و دودهای انقلاب صنعتی رنگی سیاه به خود گرفته است، به عنوان کلیسای سیاه نیز مشهور است و از جمله ی کلیساهای بسیار تاثیرگذار و زیبا است. این کلیسا با داشتن دو مناره و ارتفاع ۱۵۷ متری، ۶۰۰ سال ساختش به طول انجامیده است! در سال ۱۹۹۶ میلادی، این کلیسا در لیست میراث جهانی ثبت شد. ناقوس بزرگ مناره ی جنوبی این کلیسا که در سال ۱۸۷۴ میلادی نصب شد، یکی از بزرگ ترین ناقوس های جهان است.

  • کشتی های کروز در رودخانه ی راین | Cruise ships on the Rhine River

این کشتی های بسیار مجهز و زیبا حتی در رودخانه ی راین و شهر کلن در آلمان حضور دارند تا اسباب خوشگذرانی متفاوت را برای گردشگران فراهم کنند. سوار بر یکی از این قایق‌ ها شوید و در طی سفری چند روزه در طول رودخانه‌ ی راین از بقیه ی نقاط آلمان دیدن کنید.

  • موزه ی لودویگ | Ludwig

در موزه ی لودویگ یک نمایشگاه بسیار دست اول و نایاب که مربوط با آثار اکسپرسیونیسم آلمانی است، وجود دارد. البته اگر اهل هنر هستید به یاد داشته باشید که در این موزه عمده جاذبه ها‌ی موجود در آن مربوط به آثار هنری پست مدرن است. اساسا در این موزه از همه ‌ی سبک ‌های هنری قرن ۲۰ میلادی آثاری موجود است.

  • کلیساهای رومی در شهر کلن | ۱۲ Roman Church in Cologne

ساختمان این کلیساها، نمونه ای بسیار برجسته از معماری قرون وسطایی در اروپا و کشور آلمان هستند. قدمت برخی از این کلیساها به زمان حضور رومی ها در این شهر برمی گردد. از نمونه ی این کلیساها باید به کلیسای سنت گرن (S.t.Gercon) که درب اصلی و یا کلیسایی کوچک بر روی یک قبرستان رومی است و در قرن ۱۱ ساخته شده است را مثال بزنیم.

  • موزه ی کلومبا | Kolumba

موزه‌ ی کلومبا از آن دسته موزه هایی است که نمایشگاه‌ های بسیار متنوعی دارد که بازتاب چندین سال با ارزش تاریخ را در خود جای داده است. خود بنای این موزه در جهت اضافه شدن به کلیسای سنت کلومبا (St Kolumba) ساخته شده است و قدمت آن به اواخره دوره ‌ی گوتیک باز می‌ گردد. در این موزه می توانید تا آثار هنری مذهبی، نقاشی‌ های قرون وسطایی، منسوجات قبطی را از نزدیک ببینید.

  • کلیسای سنت کونِبِرت | St. Kunibert

کلیسای سنت کونبرت، کلیسای معروفی در شهر کلن در آلمان است اما آن قدر زیبا است که ما به شما توصیه می کنیم که آن را حتما ببینید. در شهر کلن تعدادی کلیسای باشکوه وجود دارد که می ‌توان ساعت ‌ها به تماشای آن‌ ها نشست.

  • موزه ی شکلات | Schokoladen

شما را نمی دانم ولی من به شخصه به قدری عاشق شکلات و مشتقات آن هستم که اگر بدانم جایی موزه ای به نام موزه ی شکلات وجود دارد، حتما به آن سر خواهم زد. موزه ی شکلات به تاریخ و تولید شکلات اختصاص داده شده است. در این موزه ی جالب و هیجان انگیز می توانید تا از تولیدات کاکائو و شکلات های اولیه به دست آزتک ها تا آخرین تکنولوژی های مبوط به تولید شکلات را از نزدیک ببینید و از آن ها اطلاعات به دست آورید. از بهترین شکلات ها و طعم هایی از این خوراکی خوشمزه هم میل نمایید که تا به حال نخورده بودید و کمی هم خرید شکلاتی و خوشمزه انجام دهید.

  • کارناوال کلن | Cologne Carnival

کارناوال شهر کلن یکی از مشهورترین کارناوال‌ های جهان و از جمله جاذبه های زنده ی شهر کلن در آلمان است. این کارناوال هر سال ساعت ۱۱:۱۱ در روز ۱۱ ام ماه نوامبر یعنی ماه ۱۱ سال شروع می شود. آغاز این کارناوال با صدای طبل و شیپور در میدان مرکزی شهر آغاز می شود. مراسم اصلی این کارناوال دقیقا ۴۷ روز قبل از عید پاک و به مدت ۷ روز اجرا می شود. از آنجایی که عید پاک در تقویم میلادی روز ثابتی ندارد و در فاصله ۲۲ مارس تا ۲۵ آوریل برگزار می‌ شود، طبیعتا در این مابین زمان اجرای کارناوال نیز متغیر است.

این مراسم پیشوازی است برای کاتولیک ها و مراسم دینی آن ها. در طی سال های گذشته، این مراسم تبدیل به نوعی شادمانی دسته جمعی شده‌است که مردم شهر کلن و مهمانانشان با رقص وموسیقی و آواز اجرا می ‌کنند. برگزارکنندگان کارناوال شرکت در آن را تشبیه به حضور در روزهای بی خیالی و راحتی می کنند. در این کارناوال مردم در مقابل همدیگر بسیار خوش ‌برخورد و شوخ می ‌شوند و به نظر می‌ رسد که روزمرگی را از یاد می ‌برند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی شهر کلن پیشنهاد می کنیم که تا به سایت رسمی این شهر سر بزنید. 🙂

cologne-tourism.com

نوشته کلنِ آلمان، شهری مدرن با قدمتی باستانی! اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

قیمت تور استانبول

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

جدیدترین پارک میلان : کتابخانه‌ای بسیار زیبا با انبوهی درخت

ایران مرکز ۲۸ خرداد, ۱۳۹۸ blog جدیدترین کتابخانه میلان – ایتالیا در محله Porta Nuova …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت