آموزش وردپرس
خانه / BLOG / کلیسای آمبروز مقدس
تور  استانبول

کلیسای آمبروز مقدس

ایران مرکز ۶ خرداد, ۱۳۹۸ blog

کلیسای آمبروز مقدس  که به دلیل معماری قرون وسطایی آن برجسته می باشد، در بین سال های ۳۸۶ – ۳۷۹ میلادی توسط آمبروز مقدس ساخته شده است. او که یک قدیس مسیحی و اسقف اعظم میلان ایتالیا بود،

به تاثیر گذارترین شخصیت مذهبی سده چهارم میلادی بدل شد. کلیسای بازسازی شده در قرن یازدهم، الگو و سرمشقی برای تمام کلیساهای رومانسک لومبارد گردید و این همان کلیسایی است که امروزه در میلان مشاهده می کنیم.

کلیسای آمبروز مقدس ( Sant’Ambrogio )، که قدیمی ترین کلیسای میلان می باشد، در اندازه ای عظیم و بسیار باشکوه بر روی یک گورستان موجود بنا شده است که در آنجا آرامگاه تعداد زیادی شهید رومی می باشد که بر اثر شکنجه جان خود را از دست داده اند.

در واقع نام اولیه کلیسا از همین اتفاق گرفته شده و کلیسای Martyrum نامیده می شد. کلیسای اصلی در زیر ساختمان موجود حفاری شده است. از آن زمان تاکنون، این کلیسای بزرگ در طول قرن ها چندین بار گسترش یافته و بازسازی شده است.

در بین سال های ۱۴۹۲ – ۱۴۹۷، طراحی مجدد بخشی از کلیسا به دوناتو برمانت سپرده شد و او بخش عبادتگاه کلیسا را بر مبنای کلیسای سنت پیتر در شهر واتیکان طراحی نمود.

چیزهای زیادی برای دیدن در این کلیسا وجود دارد. بازدید شما با رواق بلندی شروع می شود که در قرن نهم ساخته شده است و تالار مرکزی آن با سنگ های تراش خورده، بهترین نمونه های دوران رومانسک اروپایی می باشند. در داخل کلیسا منبر تراش خورده به سبک رومانسک و تابوتی متعلق به قرن چهارم که بسیار منقوش است و در زیر آن قرار دارد، به چشم می خورند.

محراب بلند آن شاهکار هنری کارولینگین است که در سال ۸۳۵ در میلان یا ریمز ساخته شده است. گنبد موزائیکی این کلیسا از طریق آخرین کلیسای در سمت راست در دسترس است.

یکی از جالب ترین جاذبه های کلیسای آمبروز مقدس، خود آمبروز مقدس می باشد. بدن او در سردابه کلیسا در معرض نمایش قرار گرفته است. اسکلت او با یک پوشش محافظی لعاب و پوشانده شده است و لباسی فاخر به همراه جواهرات به تن دارد که با تاج سفید اسقف و کفش های زیبا تکمیل می یابد.

قیمت تور استانبول

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

بهترین موزه ی شهر سن پترزبورگ

موزه ی آرمیتاژ در سنت پترزبورگ مجموعه ای كثیر غنی از زیباترین آثار هنری و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت