آموزش وردپرس
خانه / BLOG / گالری هنری پیناکوتکا دی بررا
تور  استانبول

گالری هنری پیناکوتکا دی بررا

ایران مرکز ۶ خرداد, ۱۳۹۸ blog

گالری هنری پیناکوتکا دی بررا یکی از بهترنی موزه های هنر جهان است در حالی که بسیاری از افراد، موزه های واتیکان و یا گالری اوفیتزی را به عنوان بهترین موزه های هنری ایتالیا در نظر می گیرند. این گالری در شهر میلان، پایتخت مد ایتالیا قرار دارد و محل شاهکارهای هنری بی نظیری از برخی بزرگترین هنرمندان ایتالیایی است.

گالری دی بررا در پلازو بررا (Palazzo Brera) واقع شده است که با آکادمی هنرهای زیبای بررا (Accademia di Belle Arti) در پلازو بررا شریک می باشند. این آکادمی در سال ۱۷۷۶ تاسیس گردید و هدف اصلی از تاسیس این بنا، آموزش و پژوهش در هنرهای خلاق (نقاشی، مجسمه سازی، گرافیک، عکس وغیره) می باشد.

پلازو بررا، کاخ ماندگار و تاریخی در شهر میلان، در منطقه لمباردی در شمال ایتالیا، خود یک اثر هنری زیبا می باشد. عیسویون، کاخ باروک را در اواخر قرن هفدهم به عنوان یک کلیسا بنا کردند و پس از مهاجرت آن ها، پلازو بررا به سبک نئو کلاسیک بازسازی شد.

به محض ورود به حیاط، مجسمه ساخته شده از ناپلئون اول در سال ۱۸۰۹ اثر «کانوا» را خواهید دید. هنگامی که ماریا تریزا – ملکه اتریش-، مالکیت پلازو بررا را که در اختیار عیسویون بود، تصاحب کرد، به کانون پیشرفته ترین موسسات فرهنگی شهر تبدیل شد و در حال حاضر نیز این وضعیت برقرار است.

علاوه بر آکادمی و گالری هنرهای زیبا، پلازو بررا دارای موسسات علوم و ادبیات لومبارد، کتابخانه ملی Braidense، رصدخانه نجومی و یک باغ گیاه شناسی است که از سال ۱۷۰۰ حفظ شده است.

 

گالری دی بررا، یکی از بهترین موزه های هنریست که تاکنون دیده اید. بیش از ۴۰۰ اثر هنری متعلق به قرن چهاردهم تا قرن بیستم که به دست استادان بزرگ نقاشی همچون پیرو دلا فرانچسکا، رافائل و کاراواجو خلق شده است، در این موزه قرار دارد.

گالری هنری، وجود آثار هنری ارزشمند از سراسر این سرزمین را مدیون ناپلئون بناپارت می باشد که کنترل ایتالیا را بدست گرفت و میلان را پایتخت این کشور قرار داد. این یکی از معدود موزه های ایتالیا است که بجای مجموعه های خصوصی، توسط دولت ایتالیا ایجاد شده است.

نقاشی بوسه، که از پرشورترین نمایش های « بوسه » در تاریخ هنر غرب است، به عنوان نمادی از رمانتیسم ایتالیایی در نظر گرفته می شود. تاریخ این نقاشی که به قرون وسطی بر می گردد، تصویری از روح وحدت و یکپارچگی ایتالیا است.

آثار هنری در گالری بررا، به ترتیب تاریخ در طی ۶ قرن به نمایش گذاشته شده است. انتظار می رود که غالبا آثار نقاشی هنرمندان ایتالیایی، به ویژه آن هایی که متعلق به منطقه لومباردی و ونتو هستند، در گالری دیده شود؛ اما تحت دوران فروانروایی ناپلئون در تبادلی که با لوور پاریس انجام گرفت، برخی نقاشی های فلمنکی شامل آثار روبنس و ون دایک به بررا آورده شد.

از دیگر آثار می توان به تابلوی «دو بانو» اثر جیووانی بلینی، همچنین آثاری از پائولو ورونسه، تیتان، تینتورتو و چهره‌نگاری‌های لورنزو لوتو و جیووانی باتیستا مورونی اشاره کرد اما بی شک مهم‌ترین تابلوی این مجموعه، تابلو «ازدواج باکره» اثر رافائل است. همچنین دیدن نقاشی فوق العاده «در سوگ مسیح» اثر آندرا منتنا (Andrea Mantegna)، نقاش رنسانس اهل ایتالیا، را از دست ندهید.

هنگامی که این گالری توسط عیسویون اداره می شد، باغ های گیاه شناسی برای پرورش گیاهان دارویی به منظور آموزش به دانشجویان پزشکی مورد استفاده قرار گرفت که امروزه وجود این باغ در مجاورت گالری، زیبایی این مکان را دو چندان می کند.

قیمت تور استانبول

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

حمام درو خلخال

۳ تیر ۱۳۹۸حمام درو خلخال استان اردبیل خلخال حمام درو مربوط به سدهٔ ۱۰ تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت